Meble z płyty OSB – tanio, solidnie i modnie

Wyjątkowo odporna i wytrzymała płyta ogólnobudowlana

Płyta OSB to wiórowa płyta ogólnobudowlana, która wyróżnia się wyjątkową odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością na wszelkie obciążenia. Poza tym okazuje się też niezwykle naturalnym i nowoczesnym, efektownym dodatkiem. Wykorzystuje się ją już nie tylko podczas budowy domu. Wykańcza się bowiem z jej pomocą wnętrza i tworzy się z niej meble i dodatki.

Wykorzystanie płyty OSB to obecnie jeden z najgorętszych trendów aranżacji wnętrz, doceniany przez wielu architektów i projektantów. Płyta Oriented Strand Board (OSB) jest tańszą alternatywą dykty, dlatego często kojarzy się z remontem, prowizorką, czy tymczasowym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego!

Styl eko, diy – płyta OSB jako użytkowe meble w domu

Płyta OSB to materiał, który na pewno spodoba się wszystkim sympatykom stylu eko, a także nurtu ‘do it yourself’ (DIY). Jednak nie należy przesadzać z wykorzystaniem tejże płyty, gdyż “co za dużo, to niezdrowo”. Przesyt barwy i struktury płyty OSB we wnętrzu powodować może uczucie przytłoczenia, czy oziębienia pomieszczenia.

To znakomity materiał na pojedynczy element, który podkreśli charakter całej aranżacji. Z płyty OSB samemu można sprawić sobie wyjątkowe meble: fotele, kanapy, regały, czy biurka. Jeśli naturalny kolor płyty nie będzie odpowiedni, z łatwością można ją przemalować dostosowując wizual do reszty kompozycji. Mogą posłużyć za schodki prowadzące na antresolę, mogę stać się barkiem w kuchni, lub sufitem w łazience.

Meble w ogrodzie wykonane z płyty OSB

Znakomitym pomysłem na wykorzystanie płyt OSB jest wykonanie własnoręcznie mebli ogrodowych. Płyty OSB są tanie, a do tego niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego świetnie sprawdzą się w użytku (nawet na zewnątrz). A jeśli okazałoby się, że nie są w stanie przetrzymać wyjątkowo złośliwej ulewy, zawsze można łatwo (i tanio!) je zastąpić nowymi.

You may also like...

Comments are closed.