Działy konstrukcyjne
Dział który bezpośrednio odpowiada za przygotowanie dokumentacji związanej z projektami maszyn i urządzeń nazywany jest działem konstrukcyjnym. Dział konstrukcyjny zajmuje się indywidualnymi zamówieniami klientów. Zazwyczaj takie zamówienia są nie standardowe a więc potrzebna jest większa ingerencja ze strony konstruktorów. Cały proces zaczyna się od budowania planu jak to wszystko ma wyglądać i działać oraz na uzgodnieniu tego z klientem. To wszystko zależy od indywidualnych wymagań klienta i to właśnie z nim dział konstrukcyjny uwzględnia każdy szczegół. Oprócz tworzenia nowych elementów od zera, działy konstrukcyjne zajmują się modernizacją wszelakiego rodzaju maszyn i urządzeń. Wykwalifikowany personel, wieloletnie doświadczenie oraz specjalne narzędzia umożliwiające konstruowanie ciekawych rozwiązań pozwalają cieszyć się dobrze wykonaną pracą przez grono specjalistów zajmujących się całym procesem tworzenia.
Części zamienne do zgrzewarek
Zgrzewarka to niezbędne urządzenie do prac związanych z pakowaniem produktów. Dobrej jakości zgrzewarka pozwala na bardzo szczelne zamykanie foliowych opakowań. Jako użytkownicy takiego urządzenia musimy dbać o jego części, które z czasem mogą ulec zniszczeniu. Dlatego tak ważne jest aby co kilka miesięcy, oczywiście w zależności jak często używany zgrzewarki wymieniać jej części. Części do zgrzewarek są bardzo łatwo dostępne, a sama zgrzewarka składa się z wielu części które nawet samodzielnie jesteśmy w stanie wymienić. Począwszy id włącznika zgrzewarki, możemy nabyć również przekaźnik elektromagnetyczny, aluminiowe podstawki, wszelkiego rodzaju czujniki a nawet samo cięgno zgrzewarki. Urządzenie służące do zgrzewania foliowych opakować nie jest drogie samo w sobie, również tyczy się to części do zgrzewarek, których cena zaczyna się już od kilkunastu złotych a kończy w okolicach 200 złotych. W zależności jakiej marki i jakiego modelu posiadamy zgrzewarkę, części jej mogą nieco różnić się ceną.
Uszczelnienie oring
Gumowe uszczelnienia w dzisiejszych czasach towarzyszą nam na każdym kroku kiedy mamy do czynienia z mechanicznymi urządzeniami. Oringi posiadają przekrój okrągły i doskonale izolują wrażliwe miejsca takie jak tłoki czy tuleje. Na rynku możemy znaleźć oringi o wielu przeznaczeniach i właściwościach. Między innymi wyróżniamy oringi NBR, które są najczęściej używane, posiadają wytrzymałość do 90 stopni Celsjusza. Uszczelki EPDM należą do nieco lepszych, znoszą dwukrotnie wyższe temperatury w porównaniu do NBR, ponad to są odporne na promienie UV i środki chemiczne. Nieco oddzielną grupę stanowią uszczelki silikonowe, co ciekawe wykazują największą tolerancję na temperaturę i są w stanie wytrzymać nawet do 300 stopni Celsjusza.Stosowane są w bardzo złych i nie korzystnych warunkach w których standardowe uszczelniacze sobie nie poradzą. Warto pamiętać o uszczelkach i raz na czas wymieniać, ponieważ one stanowią główną barierę ochronną ważnych elementów. Zapobiegają przed przedostawaniem się kurzy i pyłów.