Jak obudować biokominek

Termin “biokominek” jest często używany w kontekście kominka przyjaznego dla środowiska. Jest to jeden z najnowszych trendów w projektowaniu kominków. Istnieje kilka sposobów na stworzenie biokominka i można wybrać ten najbardziej odpowiedni w zależności od budżetu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Stwórz biokominek z drewna

Pierwszym pomysłem jest wykorzystanie drewna do stworzenia biokominka. Możesz zacząć od stołu ogniotrwałego, a następnie dodać do niego palnik na drewno.

Wykorzystaj starą sofę

Jeśli nie czujesz się komfortowo, używając palnika na drewno, do stworzenia biokominka możesz wykorzystać starą sofę. Niech wygląda jak tradycyjne ognisko.

Zbuduj kominek z kamienia

Jeśli nie masz zbyt dużego budżetu, możesz zbudować kominek z kamienia i zainstalować w nim piec opalany drewnem.

Zamontuj komin

Jeśli zamierzasz zbudować biokominek, bardzo ważne jest, aby był on wyposażony w komin. Dzięki niemu dym będzie unosił się do góry.

Zamontuj zbiornik na wodę

Dobrym pomysłem jest zamontowanie zbiornika na wodę do przechowywania drewna opałowego. Dzięki niemu drewno będzie wilgotne i będzie się dobrze palić.

Podsumowanie:

Podsumowując, biokominek to bardzo ciekawa koncepcja. Jednak nadal jest wiele rzeczy, które należy zrobić, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym. Możesz wypróbować powyższe wskazówki dotyczące budowy biokominka.

 

You may also like...

Comments are closed.