Systemy stropowe – płyty stropowe kanałowe sprężone. Czym jest strop i jak wybrać najlepszy?

Jednym z najważniejszych elementów w każdej nieruchomości jest strop, który ma za zadanie oddzielić poszczególne kondygnacje budynku. To, jakie systemy stropowe zostaną wykorzystane w danym budynku jest bardzo ważne, bowiem może pozwolić na wiele możliwości podczas tworzenia pomieszczeń, jak również może niektóre z nich całkowicie uniemożliwić.

systemy stropowe

Tak też, systemy stropowe jakie wykorzystuje się w budownictwie mieszkalnym są całkowicie inne niż te, które wykorzystywane są najczęściej w dużych budynkach użytkowych. W tych drugich bowiem doskonale sprawdzają się płyty stropowe kanałowe sprężone. Posiadają one doskonałe parametry, umożliwiają przenoszenie nawet dużego ciężaru na ściany i słupy konstrukcyjne, a także umożliwiają tworzenie wielkich przestrzeni pozbawionych słupów czy ścian.

płyty stropowe kanałowe sprężone

Jak zapewnia producent, płyty stropowe kanałowe sprężone posiadają ogromną rozpiętość, sięgającą nawet do 20 metrów! Bez wątpienia systemy stropowe stosowane w budownictwie mieszkalnym, jednorodzinnym, nie posiadają tak ogromnej rozpiętości i imponujących parametrów, bo i nie ma takiej potrzeby.

 

You may also like...

Comments are closed.