Płyta stropowa kanałowa. Jakie stropy należy stosować w domach? Płyty stropowe sprężone

Już na etapie projektowania, architekt musi określić, czy w danej nieruchomości zdecyduje się na płyty stropowe sprężone, czy też lepszym wyborem będzie na przykład płyta stropowa kanałowa.

płyta stropowa kanałowa

Prawidłowy wybór jest niezwykle ważny z uwagi na to, że od niego może zależeć trwałość i wytrzymałość konstrukcyjna budynku. Aby nieruchomość mogła służyć i nie doszło do jej przeciążenia, musi być solidnie zbudowana i posiadać odpowiednie parametry. Tak też, płyta stropowa kanałowa nie posiada takich samych parametrów wytrzymałościowych czy rozpiętościowych jak choćby płyty stropowe sprężone, ale bez wątpienia posiada wiele innych zalet.

płyty stropowe sprężone

Architekt doskonale zna wszystkie parametry stropów i wie, w jakim wypadku należy zastosować mocniejsze elementy, a kiedy wystarczające okażą się te nieco słabsze. Jest istotne również dlatego, że najczęściej te mniej wytrzymałe elementy stropowe są równocześnie tańsze. Jeśli wiec, na przykład w przypadku niewielkiego domku jednorodzinnego nie ma konieczności zastosowania bardzo wytrzymałych elementów konstrukcyjnych, można wybrać te nieco słabsze, ale i tańsze.

 

You may also like...

Comments are closed.